14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Дата: 14.12.2019 08:00

30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом, тому саме в цей день в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Нині ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті.

Ми глибоко вдячні учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.

Хай залишиться в минулому і ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання!

З повагою, міський голова Леонід Голобля