Запобігання та протидія корупції

Повідомити про корупцію

Корупція впливає на всі сфери суспільного життя і зачіпає інтереси усіх громадян. Ефективна боротьба з корупцією можлива тоді, коли кожен громадянин обізнаний із своїми можливостями викривати корупцію, впевнений у належному захисті його прав від можливих заходів негативного впливу, а у суспільстві сформована повага до викривачів корупції як відповідальних громадян.

Викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону (далі – корупційне правопорушення), вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Викривач може повідомити про корупційне правопорушення, використовуючи такі канали повідомлень:

Внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних правопорушень – способи захищеного та анонімного повідомлення інформації, яка повідомляється викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) органу або юридичної особи, у яких викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу.

Регулярні канали повідомлення про можливі факти корупційних правопорушень – шляхи захищеного та анонімного повідомлення інформації викривачем суб’єкту владних повноважень, до компетенції якого належить розгляд та прийняття рішень з питань, щодо яких розкривається відповідна інформація. Регулярні канали обов’язково створюються спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції, органами досудового розслідування, органами, відповідальними за здійснення контролю за дотриманням законів у відповідних сферах, іншими державними органами, установами, організаціями.

Відповідно до пункту 1 статті 538 Закону України «Про запобігання корупції» викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Повідомити про вчинення посадовими особами Снігурівської міської ради правопорушення, пов’язаного  з корупцією, можна такими шляхами:

Направити лист на електронну скриньку anticor@snigurivska-otg.gov.ua .

По тел. (093) 704-71-83 з 8.00 год. до 17.00 год. у робочі дні.

Звертаємо увагу, що повідомлення про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" може бути здійснено без зазначення авторства (анонімно) та іншої інформації, яка ідентифікує заявника. Повідомлення буде розглянуто, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. У разі недотримання вказаних вимог, повідомлення не розглядається. Також не розглядаються повідомлення, в яких містяться нецензурні або образливі вирази, погрози життю, здоров’ю чи майну посадових осіб, а також членів їх сімей. Текст таких повідомлень буде надсилатись до правоохоронних органів. Повідомлення підлягає перевірці в термін до п’ятнадцяти днів від дня його отримання уповноваженими на здійснення такої перевірки особами. Якщо в указаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, термін розгляду повідомлення може бути продовжений до тридцяти днів від дня його отримання. Відповідь заявнику про результати розгляду повідомлення надається у разі зазначення ним поштової адреси або електронної пошти.

Закону України "Про запобігання корупції"

Конценція Організації Об’єднаних Націй проти корупції

Кримінальна концепція про боротьбу з корупцією

Цивільна конвенція про боротьбу з корупцією

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Кримінальний кодекс України

Закон України "Про звернення громадян"

Офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції

Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Закон України "Про інформацію"

Закон України "Про доступ до публічної інформації"

Увага!

Шановні депутати Снігурівської міської ради 7 та 8 скликань!

09:03 09.03.2021