5 грудня - День волонтерів

Дата: 05.12.2019 09:00

5 грудня у всьому світі відзначають День волонтера. Свято було засновано у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року.

Фото без опису

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках престарілих.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності, а потім і війна на Сході дали поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух.

Висловлюю слова подяки всім волонтерам за людяність та безкорисливу працю. Нехай Ваша доброта повернеться до Вас сторицею. Бажаю оптимізму, здоров’я, невичерпної енергії та миру!

З повагою, міський голова Леонід Голобля