5 грудня - День волонтерів
5 грудня у всьому світі відзначають День волонтера. Свято було засновано у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року.
Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках престарілих.
Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності, а потім і війна на Сході дали поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух.
Висловлюю слова подяки всім волонтерам за людяність та безкорисливу працю. Нехай Ваша доброта повернеться до Вас сторицею. Бажаю оптимізму, здоров’я, невичерпної енергії та миру!
З повагою, міський голова Леонід Голобля