В Галаганівці на березі річки пізнавально провели Івана-Купала

Дата: 09.07.2020 07:51

Купальська ніч – найчарівніша ніч року. Бібліотекар Н.Учень та завідуюча клубом О.Плакса провели для дітей народознавчу стежину «Купальське диво», запросивши їх на берег річки Інгулець.

Фото без опису

Діти мали змогу дізнатись про дохристиянське походження свята, його головні прикмети, як святкують його у різних регіонах України, як дівчата ворожать, чи справді цвіте папороть на це свято. Одягнені в українські народні костюми, прикрашені сплетеними зі свіжих польових квітів віночками, дівчата із задоволенням прикрашали обрядове купальське деревце Марену, пускали на воду віночки. Втамовували спрагу, напившись прохолодної джерельної води з криниці «Геройська». Це народознавче свято подарувало учасникам піднесений настрій, багато позитивних емоцій та збагатило новими знаннями про добрі традиції наших предків.

Для користувачів в сільській бібліотеці представлена книжкова виставка-інсталяція «Купальське диво».