Про обмеження експорту продукції птахівництва

Дата: 22.12.2020 14:16

Відповідно до листів Держпродспоживслужби від 08.12.2020 № 11.1.2-5/2/18841, від 10.12.2020 №11.2.1-4/2/18955 тимчасово заборонено експорт до Республіки Сінгапур живої птиці (свійська та декоративна) та продукції птахівництва (в тому числі столових яєць). Під дію заборони не підпадають термічно оброблені продукти птахівництва, які відповідають вимогам Міжнародного епізоотичного бюро щодо інактивації вірусу грипу птиці.

Також, тимчасово обмежено експорт продукції птахівництва українського походження до Японії. Зважаючи на зазначене, інформуємо про необхідність, починаючи з 08.12.2020, тимчасово призупинення сертифікації продукції птахівництва (яєць, м`яса птиці, продуктів з м`яса птиці), призначеної для експорту до Японії. Про строки відновлення сертифікації буде проінформовано додатково.

Крім зазначеного, є розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України Бориса Кобаля від 07.12.2020 №76 «Про обмеження експорту продукції птахівництва до країн-членів ЄС». Відповідно до положення Регламенту Комісії (ЄС) від 08.08.2008 року № 798/2008 встановлено перелік третіх країн, територій, зон чи відсіків, з яких птиця та продукти птахівництва можуть імпортуватися та перевозиться через Співтовариство, та враховуючи інформацію, отриману від Європейської комісії. Починаючи з 07.12.2020 на державному кордоні та транспорті до зняття обмежень збоку Європейської комісії тимчасово призупинити сертифікацію до країн-членів Європейського Союзу таких видів продукції птахівництва:

• свіжого м`яса птиці, що експортується відповідно до форм сертифікатів POU, RAT, WGM, визначених в Додатку І Регламенту Комісії ЄС № 798/2008;
  • продуктів м`яса птиці;
  • напівфабрикатів з м`яса птиці, які не підлягають обробці В, С або D, як визначено у частині четвертій Додатка ІІ Рішення Комісії ЄС № 2007/777/ЄС;
  • не перероблених побічних продуктів, що складаються або містять матеріал від птиці, відповідно до Регламенту Комісії ЄС № 142/2011.

Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.