Про наслідки використання «тіньової» заробітної плати

Дата: 24.12.2020 13:13

В рамках інформаційної компанії з подолання незадекларованої праці, Снігурівська районна філія Миколаївського ОЦЗ інформує про наслідки використання «тіньової» заробітної плати.

Легалізація трудових відносин включає в себе, в основному, два аспекти:

1. легалізація зайнятості;

2. легалізація заробітної плати.

Сьогодні поговоримо про 2-ий аспект.

Легалізація заробітної плати така ж важлива як і легалізація зайнятості. Вона має вагомі негативні наслідки, зокрема:

• недоотримання бюджетом коштів;

• мінімізація надходжень до Пенсійного фонду;

• як наслідок люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної зарплати, адже нарахування страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати;

• у разі вивільнення у випадку скорочення чисельності або штату працівників, або ж при виникненні проблем зі здоров’ям, працівник не отримає компенсаційних виплат і оплати лікарняного листа, бо вони розраховуватимуться тільки з офіційної заробітної плати.

Працівник, який отримує зарплату в “конверті” офіційно вважається непрацюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

– він не буде одержувати пенсію;

– його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій;

– у нього немає права на відпустку, права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю, права не працювати у вихідний та святковий день, чи оплати праці у ці дні у подвійному розмірі, права на охорону праці, права на соціальне страхування.