СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Увага! Африканська чума свиней!

Дата: 11.01.2021 08:06
Кількість переглядів: 505

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що 4 січня 2021 року надійшло повідомлення про загибель дев’яти голів свиней віком від 4 місяців до 2 років, які належать Виноградівському психоневрологічному інтернату, за адресою вул. Миру, 1А, с. Виноградівка,  Баштанського району. 

Фото без опису

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Миколаївській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Миколаїв встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 000002 п.м./21 від 04.01.2021).

   З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 5 січня 2021 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

         Встановлено епізоотичне вогнище  підсобне господарство Виноградівського психоневрологічного інтернату, вул. Миру, 1а,  с. Виноградівка, Баштанського району.

       До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли такі населені пункти: с. Виноградівка, с. Мар’ївка Баштанського району  Миколаївської області.

   До зони нагляду визначити радіусом 3 км від зовнішніх меж зони захисту. В зону спостереження (нагляду) інші населені пункти входять с. Інгулка та с.Родники  Баштанського району  Миколаївської області, свинарські господарства ДП «Маліцький-Агро» та ФОП Гладишко О.П.

   На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.

 

Щоб максимально запобігти зараженню своїх тварин Вам необхідно притримуватися наступних правил:

  1. Тримайте тварин у закритих свинарниках і не випускати їх на пасовище.
  2. Обов’язково повідомте про наявність у вас свиней свого дільничного ветеринарного лікаря, який зробить щеплення тварині проти класичної чуми свиней (безкоштовно).
  3. Закуповуйте доброякісні комбікорми лише на офіційних ринках та вимагайте від продавців супровідні документи, що гарантують якість безпечність та місце походження корму.
  4. Не згодовуйте тваринам корми без попередньої термічної обробки.
  5. Регулярно здійснюйте обробку ваших тварин проти комах та кліщів.
  6. Ретельно та комплексно боріться з мишовидними гризунами.
  7. Зберігайте високу санітарну культуру господарювання, не намагайтеся несанкціоновано перевезти живих та забитих тварин без ветдокументів.
  8. Здійснюйте подвірний забій після передзабійного  огляду тварини ветеринарним лікарем.
  9. Ні в якому разі не купуйте м’ясо або сало на стихійних ринках чи в місцях несанкціонованої торгівлі.

При  найменших ознаках захворювання свиней у ваших господарствах, а також про всі випадки загибелі просимо терміново повідомляти до Снігурівської районної лікарні ветеринарної медицини за номера мером: 2-15-83

 

Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Снігурівського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано