15 лютого – День вшанування учасників Бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2021 14:16

«ТИ – ВІЧНИЙ БІЛЬ, АФГАНІСТАН»

Сергій Подлєднєв, учасник бойових дій в Афганістані (15.05.1981 – 06.10.1983 роки), старший сержант, старший механік БМП в/ч 39676 (Газні). Голова Снігурівської організації Української спілки ветеранів Афганістану.

Фото без опису

Афганістан - наша біль. Пішла в історію та війна, але в нашій пам'яті людській вона житиме ще довго, тому що її історія написана кров'ю солдатів і полита слізьми матерів.

Покоління, обпалене її вогнем, як ніяке інше засвоїло військові й моральні уроки того, ніким і нікому не оголошеною. протистояння. Та. слава богу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат покинув землю далекого Афганістану. Ті пекельні кола пройшли і 168 жителів Снігурівщини.

На жаль не всім вдалося повернутися з чужини живими та неушкодженими. Смертю хоробрих загинули: Я.Пєншин та С.Діденко. В наслідок поранень і хвороб, отриманих в Афгані, полишили наші ряди ще багато побратимів вже у мирний час. Це страшний і трагічний наслідок тієї війни, яка ніколи не стане для нас чужою.

За мужність і героїзм, проявлені при виконанні інтернаціонального обов'язку орденом

Червоної зірки нагороджено: Ю.Шахова, В. Братченка. Ю. Зіньковського, А.Зубенка, В.Третяка.

Медаллю "За відвагу" - О. Августовського, Ю. Великого, М. Ігнатенка, В. Ковтуна, Ю. Ломакіна, Д.Маковійчука. О.Негру, В.Подубієнка. Л.Тищенка, С. Марусяка. Останній, разом з іншими, удостоївся і медалі "За бойові заслуги", а також І.Барков, О.Бартошак, В. Калюжний, В.Калюта, Ю.Сирота, І.Марикін, В. Ященко.

Снігурівчани вшановують подвиг людей, яким довелося брати участь у локальних війнах та збройних конфліктах. Щорічно відбувається покладання вінків та квітів до пам'ятника загиблим в Афганістані, а також поминальна панахида за участі представників місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування. У місті, з ініціативи і на кошти воїнів-інтернаціоналістів, відкрито чудовий музей бойової слави. Він постійно поповнюється новими експонатами і зібраними матеріалами.

Хочеться подякувати всім членам районної організації воїнів-інтернаціоналістів за активну громадську позицію, за сприяння розвитку громадянського суспільства та виховання патріотизму у молоді.

Покоління воїнів - "афганців" пройшло кривавими дорогами тієї страшної війни, залишаючи на них життя і біль втрат. Ми це пам'ятаємо. Війна навчила нас цінувати дружбу, порядність, цінувати саме життя як найбільшу радість. 1 сьогодні представники афганської когорти Снігурівщини не втратили вміння товаришувати, допомагати, співчувати, любити та чесно виконувати свій громадський обов'язок. Безмежна вдячність ветеранам афганської війни і доземний людський уклін!

А ще хочу не тільки привітати в цей день всіх своїх побратимів, а й запропонувати чудовий вірш нашого земляка і мого старшого друга В'ячеслава Івановича Козлова, який називається одним лаконічним словом "Афганец".

Одни бранят, другие бьют поклоны, добро и зло бросают на весы.

Чужого министерства обороны ношу в себе две пули от "осы".

Их полный улей был в Афганистане, смертельно ранил тот свинцовый рой.

К двум орденам привез домой по ране. но. слава богу, все-таки живой.

Мне часто снятся: духота в Кабуле, мои друзья, желанная вода.

Прости мне мама, те чужие пули, что твой покой отняли навсегда.

Да, в ту войну во мне единоверца, хотел найти давно покойный вождь.

Но он не знал, как могут ныть два сердца, мое и мамино под мелкий-мелкий дождь.

Я. как барометр, чуть к непогоде, иду, шатаясь, не хватает сил,

И горько слышать, как шумят в народе - опять афганец лишнего хватил.

Да, лишние две пули, две "осы", ношу у сердца, клясть свою судьбу ли

И катятся, по нулям две слезы, скупы как льготы выжившим в Кабуле.

Цінуйте та поважайте один одного поки живі і не забувайте, що разом ми сила!

Ми будемо боротися за свої права тому, що ми всім своїм життям заслужили пошану та і повагу держави та суспільства.

З днем виведення військ з Афганістану, дорогі бойові побратими!

З нашим ДНЕМ!!!