До Дня визволення Снігурівки від нацистських загарбників
14 березня снігурівчани відзначають знаменну дату в історії рідного міста – день визволення Снігурівщини. Наш край було звільнено в результаті Березнегувато-Снігурівської наступальної операції. Береги Інгулу не знали таких грізних боїв, як у березні 1944 року. Під час операції відзначилась кінно-механізована група, яка мала багатонаціональний склад і називалась «Військом 50-ти народів».
З метою формування почуття патріотизму, загальнолюдських цінностей і моралі, виховання рис патріотизму у молодого покоління в Снігурівському історико-краєзнавчому музеї проведено уроки мужності:
- «Вони визволяли Снігурівку»;
- «Подвиг Іди Лауди»;
- тематичні екскурсії: «Березнегувато-Снігурівська наступальна операція 1944 року».
Операція проводилась у той період, коли наші війська, завдаючи жорстокого удару гітлерівським окупантам, переможно просувались на захід – до державних кордонів країни. Проводилась операція впродовж 6 – 18 березня. У березні війська 3-го українського фронту під командуванням генерала армії Р.Малиновського вступили на землі Миколаївщини. Це була одна з найблискучіших операцій. Завдяки її проведенню було звільнено більшу частину Миколаївщини, створено сприятливі умови для звільнення Північного Причорномор’я, Одещини, виходу на Дністер і Дунай, на державні кордони.
Незабутній сторінці історії рідного краю у музеї присвячений розділ діяльності підпільно-десантної групи ім. Чапаєва. Відвідувачі дізналися про складну життєву долю підпільників і героїчний подвиг партизанки – радистки Іди Лауди.
Снігурівку звільняли наші земляки О.Корсунський, О.Собольков. Їх імена назавжди залишаться у вдячній пам’яті снігурівчан.
Усе менше залишається учасників Другої світової війни. Честь і шана живим. Вічна слава загиблим. Хай не згасає пам'ять про героїв!