A A A K K K
для людей із порушенням зору
СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Інна Бойко: «Снігурівська громада не повинна втрачати кошти через чужі помилки»

Дата: 02.04.2021 09:20
Кількість переглядів: 361

Депутатами в ході VII сесії Снігурівської міської ради 8 скликання, яка відбулася 30 березня 2021 року, одноголосно були прийняті рішення про відмову в прийнятті зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Снігурівського району  в особі Баштанської районної ради у комунальну власність Снігурівської міської територіальної громади в особі Снігурівської міської ради  Снігурівської централізованої бібліотечної системи, бібліотек і філій, Снігурівського районного центру фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти та Снігурівської централізованої бухгалтерії з обслуговування культурно-освітніх закладів.

Прийняття такого рішення пояснюється тим, що колишньою районною владою у свій час не було здійснено своєчасне попередження працівників вказаних установ про скорочення та подальше закриття цих установ. Наразі працівники РЦ фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти і централізованої бухгалтерії і досі не звільнені, в них тягнеться заборгованість по заробітній платі. Також не було здійснено своєчасну передачу даних установ до Снігурівської міської ради, і як наслідок – міська рада була вимушена самостійно утворити такі установи в своєму підпорядкуванні. При цьому, всіх працівників бібліотек колишнього Снігурівського району, які знаходились на території Снігурівської ОТГ, було переведено до Публічної бібліотеки громади. Відтак, Баштанська районна рада мала намір передати цей тягар у вигляді незакритих установ на плечі Снігурівської громади.

«Все, що можна було забрати: людей, фонди – ми забрали. Жодну бібліотеку ми не скоротили, а навпаки – ввели у свою публічну бібліотеку, тому, працівники не постраждали. Але тепер Баштанська районна рада хоче, щоб ми забрали ці установи для їх подальшого закриття та можливої сплати штрафних санкцій. Але ж у бюджеті Снігурівської міської ради відсутні такі чималі кошти, щоб заплатити штрафні санкції за чужі помилки», – прокоментувала міський голова Інна Бойко.

Очільниця громади довела до відома депутатів, що станом на 1 січня 2021 року залишок в бюджеті колишнього Снігурівського району становив орієнтовно 2,5 млн.грн. З них – 400 тис.грн. пішло в Миколаївський район у зв’язку з відходом колишніх Киселівської, Любомирівської, Центральної та Новокиївської сільських рад, а інші 2,1 млн.грн. пішло в районний бюджет Баштанки.

«Мною неодноразово було проведено перемовини з приводу повернення двох мільйонів гривень до Снігурівської ОТГ. Теоретично, якщо б кошти повернули, то ми могли б і забрати ці структури. І навіть в разі виявлення порушень податковою, нам було б з чого заплатити штрафні санкції. Але кошти так і залишились у Баштанці», – зазначила Інна Бойко.

Міський голова додала, що згідно чинного законодавства, залишок 2,5 млн.грн. можна було б розподілити по громадам, але чомусь було прийнято рішення віддати ці кошти на Баштанку.

Слід відмітити, що ці кошти можна було б направити на виготовлення проекту будівництва стаціонарного моста на місці відомого ледь не на всю країну Нововасилівського понтонного мосту, і ще й залишились би кошти на інші нагальні потреби громади.

           


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано