18 КВІТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТОК ТА ВИЗНАЧНИХ МІСЦЬ
Цей День встановлений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників та визначних місць, створеної при ЮНЕСКО. Головним поштовхом до цього свята стала необхідність збереження світової культури.
В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлений він згідно Указу Президента від 23 серпня 1999 року, його також щорічно відзначають 18 квітня. Людина має пам'ять і невід’ємну її функцію забуття. Щоб вижити людині потрібно було пам’ятати про найголовніше. Так з’явилися пам’ятники. Спочатку наскельні малюнки, потім – могильні камені (без письмових знаків, а пізніше – із ними). Першими пам’ятниками в історії України можна вважати кургани і катакомби.
Це свято всіх, хто цінує культурну спадщину і пам’ятає історію своїх предків.
Наша Снігурівка - невелике містечко. Вона не славиться всесвітньо відомими пам’ятками культури. Але у нашого міста є своя історія, свої визначні місця.
АРХІТЕКТУРНІ СПОРУДИ
- Млин і будинок заможнього селянина Куриловича Р. (1912р.)
- Арка і будинок (міська рада, казначейство, Снігурівське кредитне товариство 1912р.)
- Верстовий стовб (кінець ХVІІІст.)
- Будинок поміщика Шполи (Молебний будинок Єгови) початок ХІХст.
- Будинок поміщика Пасічника ( колишній магазин «Товари із Європи») - ХІХст.
ХРАМИ СНІГУРІВЩИНИ
Перша кам’яна церква в нашому місті була збудована у 1816 році. Будували її державні селяни з колишніх греків – уніатів. Але у 1838 році вона була перетворена в православну й освячена на честь Святого Миколая Чудотворця. У Снігурівці існує два храми Святого Миколая Чудотворця.
Перший, що відтворений на його історичному місці у старому центрі поселення. А другий храм Святого Миколая Літнього розташований по вулиці Спартака. Спочатку тут був просто будинок, пристосований під церкву. А в 1990 -1991рр. на його місці був збудований храм Святого Миколая.
Однією з найперших було зведено церкву, що у Василівці. Спочатку це був дерев’яний храм, побудований прихожанами у 1790 році. На кошти товариства прихожан у 1886 році було розпочато будівництво кам’яної церкви. Стара дерев’яна церква згоріла від удару блискавки. А нова однопристольна, з високою дзвіницею церква згодом освячена на честь Святого Різдва Христового.
У 1795 році, за вказівкою князя Г. Потьомкіна, підполковник Чорноморського батальйону Вавилов побудував каплицю, яку з дозволу архієпископа Амросія перетворили на церкву. У 1838 році прихожани спорудили у селі Вовилове невелику церкву - на честь Спаса Господнього.
Церква Покрови Пресвятої Богородиці – кам’яна зведена у 1799 році у Гречанівці колежським асесором Дубіцьким.
Церква Святого Миколая Чудотворця – у Галаганівці кам’яна однопристольна. Побудована у 1893 році вдовою сенатора Марією Катаказі.
Як свідчать археологічні розкопки, православні храми у нашому краї будувалися з найдавніших часів. В останні роки відкрито святилища давніх людей IV – ІІІ тисячоліть до н.е. біля с.Новософіївка. За роки незалежності кількість релігійних громад зросла до 21-го.