Рекомендації щодо безпечного святкування Великодня в умовах епідемічної ситуації, пов’язаної із поширенням COVID-19

Дата: 28.04.2021 18:43

Фото без описуВже цього тижня православні християни відзначатимуть Світле Христове Воскресіння. Як правило на Великдень у храмах спостерігається значне скупчення людей.  Цього року, у зв'язку із загостренням карантинної ситуації, значним розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19, влада звертається до представників православних церков з проханням унеможливити фізичну участь громадян у Пасхальних Богослужіннях.

У разі безпосередньої присутності людей на території храмів, перебування бажане на вулиці із дотриманням дистанції 1,5 - 2 метри.

На вході до храму розмістити засоби дезінфекції рук, захисні маски та, за можливості, пристрої для безконтактного вимірювання температури.

Рекомендації вірянам:

1. У зв’язку із загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної із поширенням COVID-19, рекомендувати вірянам брати участь в Пасхальних богослужіннях у домашніх умовах – через онлайн-трансляцію.

2. Відвідувати богослужіння лише 1 особі від домогосподарства (утриматися від сімейних відвідувань).

3. Не вдаватися до святкових обійм та привітань з безпосереднім контактом.

4. Людям похилого віку, особам з хронічними захворюваннями та з симптомами респіраторних захворювань залишатися вдома.

5. Дотримуватися відстані між відвідувачами – не менше 2 м.

6. Люди, які перебувають у храмі або на території біля нього, повинні бути у вдягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторах або захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

7. Сприяти, аби біля входу до храму не створювались скупчення людей.