Правила поводження в екосистемах в пожежонебезпечний період

Дата: 28.04.2021 18:47

Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь на відкритих територіях. Зазвичай, причинами пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності.

Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай небезпечними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу!

Особливо гострою є проблема виникнення загорянь на сміттєзвалищах, адже саме ці пожежі несуть загрозу життєдіяльності населення.  Небезпека, яка виникає під час подібних пожеж полягає у тому, що через виділення шкідливих продуктів горіння значно погіршується екологічний стан навколишнього середовища.

Звертаємося до громадян з проханням, не провокувати пожежі на відкритих територіях, та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку та перебування на природі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

–  розводити багаття у лісі та лісопосадках;

–  заїжджати автомобілем до лісу;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках, вздовж автомобільних доріг,  непогашені сірники або недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– створювати смітники та спалювати відходи;

– спалювати сухостій на присадибних ділянках та полях.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.