СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Про державну підтримку фермерських господарств

Дата: 05.05.2021 10:39
Кількість переглядів: 714

До відома фермерських господарств!

Фото без опису

Інформуємо, що Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою від 07.02.2018 №106 (у редакції від 21.04.2021№ 384) та  визначено напрямки підтримки фермерських господарств: 

- часткова компенсація витрат фермерським господарствам (крім новостворених), пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами у розмірі 90 відсотків вартості послуг, наданих дорадчими службами, але не більше ніж 10,0 тис. гривень;

- фінансова підтримка новостворених фермерських господарств у період їх становлення (перші три роки після створення) для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг, надається один раз у розмірі, що не перевищує 36,0 тис. гривень;

- бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) - новоствореним фермерським господарствам, надається один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 5,0 тис. гривень на1 гектар, але не більше 100,0 тис. гривень на одне фермерське господарство;

- спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства. Дотація надається за кожну наявну станом на 1 липня поточного року корову в розмірі 5,0 тис. гривень, але не більше 250,0 тис. гривень.

З метою долучення до участі у бюджетній програмі більш широкого отримувачів державної підтримки, просимо поширити інформаційну довідку серед аграріїв громади.

 

Інформаційна довідка до уваги фермерських господарств!

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 р. № 384 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018   № 106.

Нормативним актом зменшено кількість документів, необхідних для отримання держпідтримки, скорочено час їх розгляду та прийняття рішень щодо виплати коштів.

- Державні кошти спрямовуються на розвиток малих та середніх фермерських господарств, у власності та/або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20,0 млн. гривень, а зареєстрованим у в поточному році - незалежно від обсягу чистого доходу (виручки).

Підтримка з державного бюджету надаватиметься за такими напрямами:

  • часткова компенсація витрат фермерським господарствам (крім новостворених), пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами надається у розмірі 90 відсотків вартості послуг, наданих дорадчими службами, але не більше ніж 10,0 тис. гривень, за напрямами зоотехнія, ветеринарія, агрономія, оподаткування в сільському господарстві, бухгалтерський облік в сільському господарстві, управлінський облік, органічне виробництво, залучення фінансово-кредитних ресурсів, впровадження систем безпечності під час виробництва харчових продуктів і кормів для тварин, екологічне управління та зовнішньоекономічна діяльність.

Заявки на отримання коштів подаються до уповноваженого банку протягом року до 15 листопада.

 

  • фінансова підтримка новостворених фермерських господарств у період їх становлення (перші три роки після створення) для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг здійснюється за напрямами зоотехнія, ветеринарія, агрономія, оподаткування в сільському господарстві, бухгалтерський облік в сільському господарстві, управлінський облік, органічне виробництво, екологічне управління, залучення фінансово-кредитних ресурсів та диверсифікація сільськогосподарської діяльності надається один раз у розмірі, що не перевищує 36,0 тис. гривень.

Заявки подається до уповноваженого банку протягом року до 15 листопада.

 

  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) - новоствореним фермерським господарствам надається один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 5,0 тис. гривень на 1 гектар, але не більше 100,0 тис. гривень на одне фермерське господарство.

Для отримання такої субсидії новостворені фермерські господарства протягом року подають заявки до Миколаївського відділенням Укрдержфонду.

Граничний строк подання документів до 30 жовтня поточного року.

 

  • спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства надається за кожну наявну станом на 1 липня поточного року корову в розмірі 5,0 тис. гривень, але не більше 250,0 тис. гривень.

Для отримання бюджетної дотації документи подаються до департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації. Граничний строк подання документів - 31 серпня поточного року.

В разі зацікавленості, за більш детальною інформацією, звертайтесь до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами 0512 37 74 02, 37 78 35.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано