Повідомлення RASFF від 29 квітня 2021 року стосовно виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіол в рафінованій пальмовій олії, що експортуються з Федеративної Республіки Німеччини.

Дата: 12.05.2021 10:01

Снігурівське управління інформує, що до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшов лист Держпродспоживслужби від 30.04.2021 № 11.1.3-26/10170 щодо повідомлення RASFF від 29.04.2021  стосовно виявлення 3-монохлор-1,2-пропанідол (3-MCPD) (5138 µg/kg – ppb) в рафінованій пальмовій олії, що експортується з Федеративної Республіки Німеччини (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Республіки Польща, де використовувалась при виготовленні печива (виробник: Bogutti Sp. Z o.o., Zlotoklos), яке надіслано до України (отримувачі: ТОВ «АТБ-Маркет», просп. Олександра Поля, 40, м. Дніпро, 49000; ТОВ «Форвард-КД», вул. Бузкова, 2, м. Львів, 79035).Фото без опису

Відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку забов`язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадків харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров`я людини.

Про факти виявлення, зазначених в листі виробів, негайно повідомляти Снігурівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за ащдресою: вул. Ломоносова, 12, м. Снігурівка, Миколаївська область, 57301, тел: (05162)2-14-53 та e-mail: sng_dpss@dpssmk.gov.ua.

Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Снігурівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.