До Дня пам’яті жертв політичних репресій

Дата: 16.05.2021 15:26

День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року.

Фото без опису

З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій у Снігурівському історико – краєзнавчому музеї проведено історичну годину: «Жорна репресій». Через терор і репресії пройшли всі верстви українського населення від наукової та творчої інтелігенції до селян. Кількість жертв в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Не оминули ці біди і Снігурівщину.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Наших земляків засуджували на підставі рішень сходів громадян села, сільської ради, трійок УНКВС, особливих нарад. Ми повинні донести цю пам'ять до прийдешніх поколінь і назавжди виключити найменшу можливість повторення проявів безмежної влади структур тоталітарної держави над беззахисним населенням.