СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Фонд державного майна України розвінчує міфи про приватизацію

Дата: 24.05.2021 11:16
Кількість переглядів: 664

Навколо процесу приватизації існує чимало міфів. Проте, Фонд державного майна України знищив всі міфи та розповів правду.

Фото без опису

Міф 1. Приватизують стратегічне. Насправді приватизуються виключно непрофільні для держави активи. Стратегічні активи, об’єкти безпекової та соціальної інфраструктури на приватизацію не передаються.

Міф 2. Усіх звільнять. Не звільнять – постприватизаційні умови містять норми захисту прав робітників – заборона на звільнення протягом певного терміну, зобов’язання збереження виду діяльності, що мотивує модернізувати об’єкти та створювати нові робочі місця.

Міф 3. Усі аукціони «куплені», а переможець заздалегідь відомий. Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі Прозоро.Продажі. Це гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій.

Міф 4. Продають прибуткове. Насправді за даними СБУ у 2019 році державний сектор (96 органів управління 3600 об’єктами) приніс державі збитків на 170 млрд грн. Активи, які передаються на приватизацію пронизані корупційними тіньовими схемами, є збитковими та загрузнули в судах. Для залучення інвестицій на прозорих аукціонах Фонд призначає ефективний менеджмент, який знищує корупційні схеми та перетворює активи на цікаві для інвесторів.

Міф 5. Приватні власники зруйнують виробництво. З точністю до навпаки – витративши кошти за реальною ринковою ціною активів, власники зацікавлені в їх перетворенні на прибуткові, тому мотивовані інвестувати в модернізацію виробничих потужностей та створення нових робочих місць.

Міф 6. Не на часі. Під цим лозунгом зруйновано тисячі активів, які могли працювати, забезпечувати робочі місця та приносити прибутки для інвесторів і держави. На сьогодні понад 1000 державних активів вже коштують менше за кількість набраних ними боргів, і ця цифра лише зростає з часом. Приватизація – на часі, це цивілізаційний шлях, яким пройшли всі успішні країни.

 

Інвестиції через приватизацію – дієвий інструмент подолання економічної кризи, адже йдеться про сотні мільярдів гривень сталих інвестицій в модернізацію активів та створення нових робочих місць. Не варто зволікати, поки аудити активів – актуальні, а довіра інвесторів – міцна!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано