КОЛИ РОЗКВІТНЕ ПАПОРОТЬ

Дата: 06.07.2021 19:00

Фото без описуНайколоритніше та найцікавіше свято яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято ІВАНА КУПАЛА.

Купальського дня до Галаганівської сільської бібліотеки-філії завітали активні учасники всіх свят. Всі разом ознайомилися з матеріалами літературної вітрини «Купальське диво». А потім відбулася етно – подорож «Літо святкує» яка привела всіх присутніх на берег річки Інгулець. Про звичаї, вірування і обряди пов’язані із Купальським святом, про безліч основних моментів – поєднання вогню й води, очищення ними і ворожіння про майбутню долю розповіли сільський та шкільний бібліотекарі Н.Гнатишина, Л.Червона. За обрядом свята у народі є звичай плетення вінків із 12 польових квітів.

Присутні дружно зібрали квіти, плели вінки і дівчата пускали їх на воду, а хлопці ловили кожен свій.

Етно - подорож пройшла весело, цікаво, пізнавально. Розходитися по домівках ніхто не поспішав!!!

Можливо, і нам слід дотримуватися обрядів та звичаїв наших пращурів, щоб хоч раз на рік зануритися в містичну ніч, яку так любили наші предки.