СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Увага: АЧС!

Дата: 02.08.2021 13:28
Кількість переглядів: 404

 

Снігурівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що згідно результатів Одеської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 26.07.2021 №002815 п.м./21 виявлено захворювання на африканську чуму свиней дикого кабана віком 7 місяців в Херсонській області, Херсонському районі, Дар`ївська об`єднана територіальна громада, плавні території МПП Нижньодніпровський на відстані 1.5 км. Від с. Понятівка (46?43.1 «N 32?54`26.7»Е).

Фото без опису

Зону епізоотичного вогнища (неблагополучний пункт) – плавні правого берега р. Дніпро (нижня межа:від місця впадіння р. Інгулець в р. Дніпро в районі с. Придніпровське; верхня межа : по р. Дніпро в районі с. Іванівка) та плавні лівого берега  р Дніпро між р. Дніпро  та р. Конка в районі Козачі Лагері (нижня межа: від місця впадіння р. Конка в р. Дніпро південніше с. Козачі Лагері; верхня межа:  впадіння р. Конка в р. Дніпро в ділянці с. Кринки) НПП Нижньодніпровський Дар`ївської ОТГ Херсонського (Білозерського) району  Херсонської області .

Зона захисту – територія радіусом з кілометри (від місця виявлення трупа дикого кабана) 46?43.1 «N 32?54`26.7»Е, до якої входить с. Понятівка Дар`ївської ОТГ Херсонського (Білозерського) району Херсьнської області.

Зона спостереження (нагляду) – територія радіусом 7 км. від зовнішніх меж зони  захисту, а саме: с. Дар`ївка, с. Токарівка, с. Садово, с. Микільське, , с. Інгулець, с. Новотягінка,  с. Іванівка Дар`ївського ОТГ Херсонського (Білозерського) району Херсонської області та с. Козачі Лагері, с.Підстепне, с. Піщанівка Олешківської ОТГ Херсонського (Олешківського) району Херсонської області.

АЧС - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, чисельними крововиливами та високою смертністю.

Вірус дуже стійкий і довго зберігається в навколишньому середовищі, швидко розповсюджується серед свинопоголів’я.

Наразі безпека щодо АЧС кожного господарства, в якому утримуються свині, залежить не тільки від фахівців ветеринарної медицини, а й від самих власників свиней.

Що необхідно знати про африканську чуму свиней: 

 • АЧС не становить небезпеки для людей;
 • на АЧС хворіють лише дикі та свійські свині;
 • основний шлях передачі збудника – безпосередній контакт тварин між собою та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилася виділеннями хворої тварини і мала контакт зі здоровою, а також предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби і корми, в тому числі й харчові відходи.

Щоб запобігти занесенню збудника АЧС в господарство нагадуємо про необхідність безумовного дотримання наступних правил утримання свиней:

 • Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати їх вигул та контакти з іншими тваринами;
 • Регулярно здійснювати обробку тварин проти комах і кліщів;
 • Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
 • При вході в приміщення де утримуються свині обладнати дезкилимки , які підтримуються в робочому стані ( «Білизна», розчин хлорного вапна та інше);
 • Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;
 • Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
 • Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;
 • Утриматися від утримання свиней в приватному господарстві, якщо господар мисливець, або з якихось причин має постійний контакт з дикою фауною;
 • Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;
 • Ретельно і комплексно боротися з гризунами;
 • Проводити ідентифікацію і реєстрацію тварин у державних установах ветеринарної медицини;
 • Надавати свиней для щеплення ветеринарною службою проти класичної чуми свиней (проводиться безкоштовно).

Будь-які ознаки захворювання чи загибелі свиней, слід розглядати як ймовірний спалах АЧС і терміново повідомити про це ветеринарного спеціаліста ( за містом проживання). Підтвердження або виключення діагнозу на АЧС завжди потребує проведення лабораторних досліджень. Зразки біологічного матеріалу має відбирати лише кваліфікований фахівець. Лікування тварин або будь-які намагання самотужки вийти з цієї ситуації сприятимуть лише поширенню інфекції.

При невластивій поведінці свиней, перших ознаках захворювання чи загибелі птиці необхідно терміново сповістити Снігурівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, вул. Ломоносова, 12, м. Снігурівка, тел..: 2-14-53.

 

Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Снігурівького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано