Пробаційні програми

Дата: 18.01.2022 15:32

Фото без описуПробаційні програми є новим, проте дієвим інструментом у роботі з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, який дозволяє отримати перевагу щодо подолання шкідливих звичок, зміни прокримінального мислення, формування безпечного суспільства, зниження злочинності та попередження повторних кримінальних правопорушень. Дана програма призначається за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання зв випробуванням та включає в себе систему занять, які проводяться за визначеним графіком і мають на меті корекцію поведінки, яка суперечить прийнятим у суспільстві нормам, а також сприяє формуванню соціально спрямованих змін особистості.

Так на початок 2022 року на виконанні Баштанського районного сектору№5 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області знаходиться шість вироків суду відповідно яких клієнтам пробації встановлено обов’язок виконувати заходи передбачені пробаційною програмою.

В січні 2022 року, на підставі проведеної оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення провідним інспектором Баштанського РС №5 Селівановою  Оленою, яка являється куратором пробаційних програм, для неповнолітнього клієнта пробації було визначено та складено графік проведення заходів пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення». Метою даної програми є досягнення позитивних змін у поведінці неповнолітнього суб’єкта пробації шляхом розвитку та підтримки у нього навичок конструктивного та критичного мислення, формування навичок рефлексії, планування та постановки цілей, а також сприяння розвитку соціально прийнятих норм поведінки та навичок співпраці у взаєминах з оточенням.

Пробаційна програма може змінити життя клієнта пробації на краще, якщо у нього буде власне бажання змінитись.

Старший інспектор Баштанського РС №5

Кирийчук Тетяна