Вітаємо!

Дата: 28.01.2022 14:19

Фото без описуМова як суспільне, історичне явище, що тісно пов’язане з духовним, розумовим, психічним життям людей, має велике значення для кожного народу; нею супроводжуються усі сторони буття, процеси пізнавальної і творчої діяльності, завдяки їй люди спілкуються між собою, обмінюються думками, мислять, пізнають навколишній світ, усвідомлюють явища, процеси, дії, залежність між ними. Саме тому мова – найцінніше багатство народу, його історія, свідомість, продукт суспільного життя.

Основними завданнями мовно-літературних конкурсів є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, формування інтересу до рідного слова, розвиток творчих здібностей здобувачів освіти, розширення знань учнів про українську мову шляхом демонстрації краси та багатства фольклору українського народу за допомогою поетичного слова. Традиційні учнівські інтелектуальні конкурси – Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика – зазвичай щороку збирають школярів на творчі змагання. Цьогоріч регіональні етапи вищезазначених конкурсів за ініціативи та за завданнями Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти були проведені у січні 2022 року.

15 січня на базі Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 проходив ІІ (територіальний) етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому взяли участь 59 здобувачів освіти 5-11 класів закладів загальної середньої освіти Снігурівської міської територіальної громади. Кращими щодо мовного оформлення, точності й правильності виконання запропонованих завдань, реалізації творчих навичок у писемній формі мовлення стали роботи здобувачів освіти Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ст. Галушко Дар’ї (вч. Гриженку Н.Г.), Завадської Анни (вч. Худьо І.В.), Маткевич Тетяни (вч. Садовська О.Р.); Снігурівської гімназії ім. Т.Г. Шевченка – Шимко Влади (вч. Думіх Н.О.), Александрової Анни (вч. Жуковець З.Л.), Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – Федчерової Єлизавети (вч. Лук’яненко О.В.), Тамаринської ЗОШ І-ІІІ ст. – Єфименко Каріни (вч. Сивик С.Г.).

Учасників ІІ (територіального) етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 22 січня приймала Снігурівська гімназія імені Т.Г. Шевченка. Кращі мовознавці, 97 учнів 3-11 класів закладів загальної середньої освіти Снігурівської міської ради, взяли участь у інтелектуальній боротьбі та продемонстрували високий рівень знань і творчий підхід до виконання завдань. За результатами конкурсу отримали найбільшу кількість балів та стали переможцями такі здобувачі освіти: Бондюченко Марія (Снігурівська філії І ст. № 2 Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ст., вч. Губська Л.П.), Козлова Діана (Снігурівська філії І ст. № 2 Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ст., вч. Лавро О.І.), Галушко Дар’я (Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ст., вч. Гриженку Н.Г.), Бовт Дар’я (Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, вч. Лук’яненко О.В.), Субботіна Ксенія (Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ст., вч. Худьо І.В.), Кордіна Софія (Снігурівська гімназії ім. Т.Г. Шевченка, вч. Думіх Н.О.), Маткевич Тетяна (Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ст., вч. Садовська О.Р.), Гладка Анна (Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ст., вч Федько О.І.), Хапаль Софія (Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, вч. Лук’яненко О.В.).

Вітаємо переможців та їх наставників, бажаємо творчих злетів й успішно представити Снігурівську громаду в обласних етапах конкурсів.