Депутати Снігурівської міської ради прийняли рішення про перепрофілювання шкіл громади в ліцеї

Дата: 21.08.2022 17:10

Фото без описуУ п’ятницю, 19 серпня 2022 року, під головуванням очільниці громади Інни Бойко відбулося засідання ХІХ позачергової сесії Снігурівської міської ради, яке проходило в режимі он-лайн. Розпочинаючи засідання, міський голова Інна Бойко коротко доповіла депутатам інформацію про функціонування підпорядкованих установ і структурних підрозділів міської ради у міжсесійний період.

На розгляд депутатів було винесено десять питань порядку денного, які стосувались питань освіти, а саме – зміну типів та найменування навчальних закладів загальної середньої освіти Снігурівської громади і їх філій. Також було затверджено статути даних навчальних закладів і положення філій у нових редакціях.

?«Як відомо, цього року було розпочато реформу закладів загальної середньої освіти. Це питання дуже болюче, до окупації ми з вами почали обговорення та планування втілення цієї реформи. Реформа освіти не зупинена, вона іде своєю чергою. Тому, аби не втратити можливість фінансування  шкіл в наступному 2023 році, ми маємо їх реформувати», - зазначила очільниця громади Інна Бойко.

Інна Бойко зазначила, що відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», система шкільної освіти України складатиметься з трьох рівнів - початкова школа, гімназія та ліцей.

Тому, вивчивши всі матеріали досвід інших громад, депутатам було запропоновано змінити тип та перейменувати всі школи громади в ліцеї. Що це дає? Усі ліцеї (у т. ч. і сільські) будуть мати право вчити дітей до 11 класу. А відтак - це дасть можливість не скорочувати вчителів.

Інна Бойко додала, що цього навчального року школи нашої громади, як і більшість в Україні будуть працювати дистанційно.

«Наразі директори навчальних закладів завершують формування навчальних планів та мережі. Питання залишається відкритим по тим вчителям, які залишилися на окупованій території. Директори кожної школи проводять з вчителями наради, все зараз намагаються спланувати так, щоб вчителі були задіяні. Але і від кожного вчителя також залежить те, як він зможе заохотити дитину вчитися на дистанційці», - відмітила очільниця громади.

Відповідно до прийнятого рішення, навчальні заклади громади матимуть наступні назви:

1. Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (опорний заклад) Снігурівської міської ради матиме назву - Снігурівський ліцей Снігурівської міської ради;
  2. Снігурівська філія І ступеню №2 Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Снігурівської міської ради матиме назву – Снігурівська філія – початкова школа Снігурівського ліцею Снігурівської міської ради;
  3. Кобзарцівська філія І-ІІ ступенів Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Снігурівської міської ради матиме назву – Кобзарцівська філія – гімназія Снігурівського ліцею Снігурівської міської ради;
  4. Нововасилівська філія І-ІІ ступенів Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Снігурівської міської ради матиме назву – Нововасилівська філія – гімназія Снігурівського ліцею Снігурівської міської ради;
  5. Юріївська філія І-ІІ ступенів Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Снігурівської міської ради матиме назву – Юріївська філія – гімназія Снігурівського ліцею Снігурівської міської ради;
  6. Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Снігурівської міської ради матиме назву - Снігурівський ліцей №1 Снігурівської міської ради;
  7. Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Снігурівської міської ради матиме назву - Снігурівський ліцей №3 Снігурівської міської ради;
  8. Снігурівська гімназія ім.Т.Г.Шевченка Снігурівської міської ради матиме назву – Снігурівський ліцей ім.Т.Г.Шевченка Снігурівської міської ради;
  9. Галаганівський НВК Снігурівської міської ради матиме назву – Галаганівський ліцей Снігурівської міської ради;
  10. Євгенівський НВК Снігурівської міської ради матиме назву – Євгенівський ліцей Снігурівської міської ради;
  11. Калинівський НВК Снігурівської міської ради матиме назву – Калинівський ліцей Снігурівської міської ради;
  12. Павлівський НВК Снігурівської міської ради матиме назву – Павлівський ліцей Снігурівської міської ради;
  13. Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ступенів Снігурівської міської ради матиме назву – Першотравневий ліцей Снігурівської міської ради;
  14. Тамаринська ЗОШ І-ІІІ ступенів Снігурівської міської ради матиме назву – Тамаринський ліцей Снігурівської міської ради.