Як врятуватися під час атаки іранськими дронами-камікадзе Shahed-136

Дата: 20.10.2022 10:26

Фото без описуЧималої шкоди об’єктам критичної інфраструктури завдають ворожі ударні безпілотні літальні апарати (БПЛА). Значну небезпеку вони становлять і для цивільних: дрони-камікадзе можуть нести кілька десятків кілограмів вибухівки та при влучанні створюють потужну ударну хвилю.

На щастя, більшість ворожих БПЛА нашій ППО вдається збити, але власна безпека понад усе. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України зібрало поради про те, як розпізнати БПЛА та уберегтися від цієї зброї.

Російська армія використовує дрони-камікадзе – Shahed-136 іранського виробництва. Як розпізнати наближення дрону-камікадзе Shahed-136?

Ці дрони гучні. Коли наближаються, у повітрі добре чутно звук, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили.

Як поводитись у випадку атаки дрона-камікадзе:

1. Почули звук двигуна десь поруч – оцініть становище навколо й тримайтеся  осторонь від адміністративних будівель, стратегічних та військових об’єктів.
  2. Знайдіть укриття та перечекайте атаку.
  3. Якщо укриття далеко, дотримуйтесь правила “двох стін”, які мають відділяти вас від небезпеки.

ВАЖЛИВО! Не фотографуйте та не викладайте в соціальні мережі уламки дронів!