До відома юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадян про оперативне повідомлення щодо випадків забруднення атмосферного повітря, забруднення і засмічення земель внаслідок збройної агресії російської федерації

Дата: 03.01.2023 09:23

Фото без описуПостановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 326 «Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації» встановлено, що Держекоінспекція є відповідальною за визначення шкоди та збитків, зумовлених забрудненням атмосферного повітря, забрудненням і засміченням земельних ресурсів, внаслідок збройної агресії російської федерації.

Згідно з наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 13.04.2022 № 175 «Про затвердження Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.2022 за № 433/37769, факти неорганізованого викиду забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря, а також їх масштаби встановлюються у тому числі шляхом опрацювань висновків будь-яких експертиз, пояснення, довідок, документів, матеріалів, відомостей, отриманих з будь-яких джерел, оперативних повідомлень фізичних та юридичних осіб тощо.

Відповідно до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 04.04.2022 № 167 «Про затвердження Методики визначення розміру шкоди завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 406/37742, факти забруднення ґрунтів та/або засмічення земель встановлюються у тому числі шляхом опрацювання висновків будь-яких експертиз, пояснень, довідок, документів, відомостей, отриманих, зокрема, з будь-яких джерел, оперативних повідомлень фізичних та юридичних осіб тощо.

В зв’язку з проведенням деокупації Снігурівської міської територіальної громади, громадяни, фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які є власниками земельних ділянок або на території яких були пожежі, можуть подати до Снігурівської міської ради (е-mail: sngzem@ukr.net) в термін до 15.01.2023 або до Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) за адресою: Лінія 12, 6 ст. Люстдорфської дороги, 22, м. Одеса, 65114; тел./факс: (048) 705-40-02; е-mail: sw@dei.gov.ua оперативне повідомлення про випадки забруднення атмосферного повітря, забруднення і засмічення земель внаслідок збройної агресії та бойових дій для визначення розміру шкоди, яка завдана землі та атмосферному повітрю.

Дане оперативне повідомлення має містити наступну інформацію:

1) дата випадку, назва об’єкту, суб’єкт господарювання, територіальна громада, адреса;

2) загальна площа земельної ділянки, що зазнала засмічення кв. м (за умовами на те, що засмічення земель – наявність сторонніх предметів, матеріалів, відходів та/або інших речовин без відповідних дозволів, які з’явилися внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій);

3) кадастровий номер земельної ділянки (за наявності);

4) нормативна грошова оцінка земельної ділянки, що зазнала засмічення, грн./кв. м (за наявності);

5) загальний об’єм (куб. м) відходів, утворених за результатами ракетних ударів, ворожих обстрілів;

6) у разі утворення пожеж (будинки, будівлі, приміщення, лісові, рослинні насадження) – загальна площа пожеж по кожному із об’єктів, час горіння, також, якщо були випадки горіння нафтопродуктів (масла, олив, мазут тощо) – загальний об’єм згорівших нафтопродуктів по кожному із об’єктів;

7) іншу інформацію, яка може бути важливою для проведення розрахунків збитків, нанесених навколишньому природному середовищу.