Ольга Стефанішина: Україна виконала 72% зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС

Дата: 04.02.2023 11:13

Фото без описуУкраїна виконала вже понад 70% зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом. Про це заявила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час 24-го Саміту Україна-ЄС, який відбувся у Києві 3 лютого.

Віцепрем’єрка звернула увагу на обсяг роботи, виконаний усіма гілками української влади після отримання державою статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

«В умовах повномасштабної війни російської федерації проти України ми продовжували процес адаптації українського законодавства до європейського. Маємо зростання прогресу з імплементації Угоди про асоціацію на рівні 9% порівняно з показником 2021 року», – повідомила Ольга Стефанішина.

За її словами, лідером із виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію стала сфера інтелектуальної власності. Прогрес у цій сфері зріс на 33%. Значного прогресу також досягнуто у сфері енергетики, довкілля, сільського господарства, санітарних та фітосанітарних заходів, а також митних питань.

Загалом за період виконання Угоди, Україна досягла прогресу на рівні близько 90% у таких сферах

• Юстиція, свобода, безпека, права людини – 91%
  • Політичний діалог, національна безпека та оборона – 89%
  • Статистика та обмін інформацією – 96%
  • Управління державними фінансами – 90%
  • Державні закупівлі – 88%
  • Гуманітарна політика – 91%

Віцепрем’єр-міністерка зазначила, що на основі звіту, наданого Європейською Комісією, Україна проведе селф-скринінг стану імплементації українського законодавства до європейського. далі буде розроблено Національну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

У підсумковій заяві за результатами Саміту зазначено, що «ЄС надасть технічні підтримку Уряду у цьому процесі».