Обережно – ботулізм!

Дата: 08.06.2023 17:38

Фото без описуУ зв’язку з підривом Каховської ГЕС та підтопленням деяких населених пунктів Миколаївської області (зокрема Снігурівської та Горохівської територіальних громад, м. Миколаїв)  спостерігається мор риби, а отже є ризик захворювання на ботулізм при її вживанні.

ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» нагадує :

• мертву рибу або ту, що вмирає, не можна збирати для подальшого зберігання, готувати чи споживати. Жоден спосіб приготування не зробить її безпечною для вас: таку рибу не можна вживати, у т.ч. сушити, в’ялити, смажити чи варити. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини!
  • Крім того, уникайте купівлі риби в місцях стихійної торгівлі.
  • Одну з найбільших загроз може становити ботулізм – гостре інфекційне захворювання. Воно виникає в результаті вживання продуктів, отруєних токсинами, що виробляються бактеріями-збудниками хвороби. Цей токсин є одним із найсильніших від усіх відомих біологічних отрут.
  • Збудник ботулізму стійкий до впливу зовнішніх факторів. Ігнорування хвороби або неправильне та несвоєчасне лікування може призвести до паралічу і навіть смерті.
  • Будьте дуже пильними. Якщо ви помітили перші ознаки харчового отруєння, не займайтеся самолікуванням, а терміново зверніться по медичну допомогу до лікарів.
  • Симптоми ботулізму включають:
  • виражену втому, слабкість, запаморочення, нудоту, головний біль;
  • початкові симптоми зазвичай супроводжуються зниженням чіткості зору (неможливо читати дрібний текст), «пеленою» перед очима, сухістю у роті та горлі, а також утрудненням під час ковтання та мовлення;
  • блювання, запор і здуття живота;
  • параліч дихальних м’язів;
  • Підвищення температури (гарячка) і втрата свідомості не характерні для ботулізму. Негайно зверніться по медичну допомогу, якщо у вас є будь-який із симптомів.