СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Помічники ветеранів: як свої допомагатимуть своїм повернутися до мирного життя

Дата: 03.07.2023 13:50
Кількість переглядів: 262

Фото без описуУ територіальних громадах Львівської, Вінницької, Дніпропетровської і Миколаївської областей за ініціативи Мінветеранів запроваджується інститут помічника ветерана як складової системи переходу від військової служби до цивільного життя. Пілотний проєкт, як і початок відбору кандидатів на ці посади, стартував 1 липня.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Докладно про суть і перспективи цієї ініціативи інформагентству «Укрінформ» розповіла генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

☝🏻Зокрема, вона зауважила, що головним завданням представників громад, які виконуватимуть функцію помічника ветерана, стане всебічна допомога і сприяння Захисникам та Захисницям у повноцінній адаптації до мирного життя: від налагодження побуту й порозуміння в родині до працевлаштування, реалізації проєктів власного бізнесу, навчання новим навичкам, реабілітації й лікування. Цю роботу та сам сервіс організовуватимуть за принципом «рівний — рівному», адже коло помічників формуватимуть з-поміж самих ветеранів, які мають досвід поствоєнної інтеграції, або з членів їхніх сімей, котрі вже випробували власні шляхи допомоги в адаптації, соціалізації своїх рідних, які повернулися з війни.

💬«У пілотному проєкті запровадження інституту помічника ветерана ми використали напрацювання таких держав, як США, Велика Британія й Хорватія. Доволі представницький ветеранський корпус згаданих країн має схожий досвід вирішення різноманітних проблем та викликів, з якого ми могли запозичити окремі рішення, перевірені практикою. Приміром, у Великобританії деякі місцеві ради, на території яких мешкає велика кількість ветеранів, призначили окремих контактних працівників, основними обов’язками яких є забезпечення потреб у наданні конкретних послуг, комунікація з ветеранами, Міноборони, надавачами послуг із державного та приватного сектору і ведення вебсторінок та інформаційних порталів. А в США надання послуг координується на державному рівні за допомогою Офісів у справах ветеранів на рівні штату і мереж Представників ветеранів», - розповіла посадовиця про міжнародний досвід, що став певною моделлю вже для формування подібної української інституції.

Світлана Березіна наголосила, що за результатами пілотного проєкту, узагальненого Мінветеранів, відбудеться імплементація фінальної моделі діяльності інституту помічника ветерана у масштабі держави.

Тим часом стало відомо, що майже 40 громад у чотирьох регіонах долучилися до участі в «пілоті». Співрозмовниця «Укрінформу» розповіла, що в кожній такій територіальній громаді повинні розуміти, скільки людей і якого фаху з-поміж їхніх земляків демобілізують після завершення бойових дій. У ТГ мають орієнтуватися, коли вони прибуватимуть, які проблеми цих осіб уже відомі та потребують належного реагування, зокрема і оперативного супроводу помічником ветерана. З першого дня повернення Захисників з фронту слід дбати про їх якісну інтеграцію у громади, родини, у нашу економіку як на мікро, так і макрорівнях.

🔹Також у цьому матеріалі роз’яснено принципи та кроки, за якими громадяни можуть подати як кандидати у помічники ветеранів, а також чітко викладено як ветерани і родини Захисників, зокрема загиблих, зможуть знайти свого помічника у громаді, яка бере участь у проєкті, та отримати допомогу.

➡️Більш докладно ознайомитися з інтерв’ю зі Світланою Березіною «Укрінформу» можна за цим посиланням: https://is.gd/6BjQGh


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано