Ставай помічником ветерана у своїй громаді

Дата: 24.07.2023 20:23

Фото без описуНабрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 р. № 652 "Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя"

Цей пілотний проєкт буде реалізований у Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій та Миколаївській областях.

Основною метою реалізації експериментального проєкту є надання послуги з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя таким категоріям осіб:

– ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

– члени сімей ветеранів війни, члени сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

– військовослужбовці, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, та були звільнені з військової служби, зокрема демобілізовані у визначеному законом порядку.

До кола осіб з числа ветеранів належать особи як чоловічої, так і жіночої статі.

Послуга спрямована на сприяння ветеранам у реалізації передбачених законодавством можливостей, прав, гарантій, пільг, на які мають право ветерани, та надається за зверненням ветерана до помічника ветерана.

Послуга надається ветеранам помічником ветерана на безоплатній основі.

Помічник ветерана – фахівець із супроводу ветеранів, який здійснює підтримку переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів.

Громадянин України, який є ветераном війни або особою, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, або членом їх сім’ї, або постраждалим учасником Революції Гідності, або членом сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, або членом сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, здобув освіту за ступенем не нижче молодшого бакалавра та виявив бажання стати помічником ветерана/

Помічник ветерана подає заяву на участь в експериментальному проекті в електронній формі засобами Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Головне завдання - стати посередником між ветеранами та суспільством.

Помічники ветерана пройдуть спеціальні курси. Навчання безкоштовне.

Експериментальний проект реалізовуватиметься з 1 липня 2023 р. по 31 грудня 2023 р.

Більш детальну консультацію з зазначеного питання можна отримати  у відділі соціального захисту Снігурівської міської ради за телефоном: 0665946807.