Ольга Стефанішина: "Україна перезапустила процес розширення ЄС і стала його двигуном"

Дата: 02.11.2023 16:39

Фото без описуКілька цитат зі свіжого блогу Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної:

▪️Заявка (України щодо членства в ЄС-прим.ред.) дала потужний стимул дискусіям щодо необхідності змінити підходи до розширення паралельно з трансформаціями всередині самого ЄС;

▪️2023 рік можна з упевненістю охарактеризувати як рік пошуку стратегічної візії майбутнього ЄС. Процес розширення знову розглядається як геостратегічна інвестиція в безпеку і стабільність всієї Європи;

▪️Україні важливо не залишатися осторонь дискусій (щодо розширення і трансформацій ЄС - прим.ред.) і чітко формулювати власні інтереси;

▪️Аналіз пропозицій, які сьогодні «на столі», дозволяє виокремити 3 ключові для нас позиції.

По-перше, ми є прибічниками основоположного принципу розширення — підходу, заснованому на досягненнях (merit-based).

По-друге, трансформація ЄС не повинна впливати на динаміку розширення. І нарешті, Україна підтримує поступове розширення доступу до внутрішнього ринку та європейських інституцій для країн-кандидатів на шляху до членства.

Водночас, участь у будь-якому форматі, що передбачатиме менший рівень інтеграції, не може стати замінником повноцінного членства в ЄС.

➡️ Про позицію України щодо процесу розширення та дискусії щодо реформи ЄС, можливі економічні наслідки та візію України щодо взаємодії з ЄС після оновлення керівного складу Євросоюзу читайте в блозі урядовиці для NV.

Повна версія блогу Віцепрем’єрки - за посиланням👉: https://cutt.ly/cwRmFMC9