A A A K K K
для людей із порушенням зору
СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

В Україні стартувала комунікаційна кампанія:”Шануйся, піклуйся, вакцинуйся”

Дата: 08.12.2023 14:46
Кількість переглядів: 63

Фото без описуЗвернення «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся!» з’явилися на вулицях України, щоб нагадати про те, що вакцинація як найефективніший спосіб захисту від інфекційних хвороб є проявом поваги і піклування про себе, близьких та оточуючих.

На жаль, в умовах повномасштабної війни для багатьох українців питання піклування про своє здоров’я втратили пріоритетне значення, проте ризик спалахів вакцинокерованих інфекцій зріс, а COVID-19 залишається однією з причин смертності.

З метою збільшення охоплення вакцинацією через покращення інформування населення про важливість вакцинації, зокрема людей віком 60+, Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація Пакт в Україні, розпочав масштабну інформаційно-просвітницьку кампанію.

Кампанія втілюється у тісній координації з Міністерством охорони здоров’я України та обласними центрами контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ). Згідно з філософією системи громадського здоров’я в Україні, ЦКПХ покликані наблизити послуги з імунізації до віддалених регіонів, невеликих містечок та сіл, де населення, зокрема літнього віку, має невисоке охоплення вакцинацією.

Саме літні люди віком старше 60 років є цільовою аудиторією інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся». Вони потребують найбільшої підтримки у доступі до інформації про вакцинацію, про захист свого імунітету. З віком організм слабшає, обтяжується супутніми захворюваннями і тільки завдяки щепленням може протидіяти тяжким ускладненням вірусів для легень, серця, нирок та інших органів.

Аби донести інформацію до великої частини суспільства, кампанія передбачає широке залучення ЗМІ, зокрема радіо і телебачення, преси, інтернет-медіа, соцмереж, зовнішньої реклами тощо. Також важливою частиною є робота на місцях з лідерами громад, громадськими діячами, а головне – працівниками медичної системи.

«Ми проводимо навчання для медичних фахівців. Зокрема, прагнемо, щоб українські лікарі стали справжніми апологетами вакцинації проти COVID-19 та грипу. Також ми підтримуємо Центри контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ), які сьогодні відповідають за вакцинацію на рівні регіонів. Працюємо з їхніми комунікаційними відділами. Кінцева мета полягає, зокрема, в тому, щоб вони були спроможні проводити аналогічні інформаційні кампанії власними силами», – розповідає керівниця проєкту та директорка Пакту в Україні Альона Герасимова.

Кампанія розпочалася паралельно з епідемічним сезоном 2023/2024, який важче за попередній через перехід COVID-19 до категорії сезонних захворювань на рівні з грипом та іншими ГРВІ. В цьому епідсезоні люди віком старше 60 є пріоритетною групою для вакцинації проти респіраторних вірусів. Вік і супутні захворювання є чинниками тяжкого перебігу COVID-19 та грип.

Кампанія покликана донести людям у віці старше 60, що єдиний спосіб переносити сезонні захворювання легше – вакцинація. Крім первинної вакцинації проти COVID-19 (два щеплення) та бустерної дози, яку вводять через 5 місяців, літнім людям рекомендується робити щеплення додатковими бустерними дозами. Для цього можна використовувати будь-яку доступну вакцину проти COVID-19.

Ці бустерні дози сприятимуть формуванню імунітету в межах епідсезону. Такий принцип аналогічний щорічним щепленням від грипу. Вакцинацію роблять щороку однією дозою. Навіть якщо спалах вірусної інфекції вже розпочався, вакцинація мінімізує шанси отримати ускладнення від захворювань.

Вакцина від COVID-19 безоплатна, водночас надходить в аптеки і вакцина від грипу. Її можна придбати, щоб захиститися одразу від двох вірусів. Згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) щодо поєднання вакцин — щеплення проти COVID-19 та грипу можна робити в один день.

Декларація з лікарем для проведення вакцинації необов’язкова, зробити щеплення можна як у сімейного лікаря, так і через запис у системі Helsi чи без попереднього запису у пункті щеплення. Таких на сьогодні близько 2 тисяч. В основному вони розташовані в поліклініках, лікарнях і амбулаторіях. Для важкодоступних регіонів та прифронтових зон діють мобільні лікарські бригади.

Як повідомляв раніше Національний портал з імунізації з посиланням на Центр громадського здоров’я України, кількість випадків захворювань, зокрема на COVID-19 та грип, зростає. За перший звітний тиждень епідсезону зареєстровано 119 063 випадки захворювань на ГРВІ (включно з COVID-19 та грипом). Госпіталізовано 3150 осіб. Протягом другого тижня кількість нових випадків на ГРВІ зросла до 143 300. До лікарень потрапили 3300 пацієнтів.

Комунікаційна кампанія розпочалася ще на початку жовтня з телевізійних сюжетів, які роз’яснювали важливість проведення вакцинації від COVID-19 та грипу, особливо для людей груп ризику, до яких належать люди віком 60+. Рівень вакцинації людей похилого віку є найнижчим, а кількість смертей та ускладнень, спричинених COVID-19, у цій групі є найвищою.

Кампанія залучає лідерів думок та експертів на національному та місцевому рівнях і використовує зовнішню рекламу, підкріплюючи меседжі відео та аудіо роликами, публікаціями в інтернет та друкованих ресурсах, повідомленнями в соціальних мережах та месенджерах тощо. Вона триватиме до кінця січня 2024 року і охопить до 7 мільйонів людей в усіх регіонах України, включно з сільськими та міськими жителями, щоб збільшити охоплення вакцинацією від COVID-19 і сезонного грипу, у тому числі серед людей похилого віку, що дозволить пом’якшити спалахи і уникнути додаткового тягаря на систему охорони здоров’я та економіку країни.

Нагадуємо,  що інформацію про вакцинокеровані їнфекції розміщено на Національному порталі з імунізації у розділі: “Інфекції”. Перелік пунктів щеплення, де можна поновити захист від COVID-19, також можна переглянути на Порталі.

Довідково: Комунікаційна кампанія розроблена та впроваджується в межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» на підтримку зусиль Міністерство охорони здоров’я України та Центрів контролю та профілактики хвороб.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано