«Вам посилка» - Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему

Дата: 08.01.2024 15:33

Фото без описуЗловмисники розповсюджують фейкові СМС-повідомлення про надходження посилок від імені відомого українського поштового сервісу. Сповіщення містять фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси. Мета шахраїв – збір платіжних даних користувачів з метою привласнення їхніх заощаджень.

Аферисти переконують жертву перейти за посиланням на підконтрольний їм ресурс, та ввести дані своєї банківської картки (ім’я власника, номер, CVV-код та термін дії).

У подальшому зловмисники купують різноманітні товари онлайн, використовуючи для розрахунку незаконно отримані дані громадян.

Також, маючи такі відомості, шахраї можуть оформити повернення вже замовлених товарів, привласнюючи кошти з рахунків жертв.

Кіберполіція закликає дотримуватися наступних порад:

🔹 не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;

🔹 отримуйте дані про надходження посилки на лише офіційному сайті поштового сервісу або у застосунку;

🔹 перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;

🔹 заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати;

🔹 сплачуйте гроші після отримання товару аби мінімізувати ризики втрати коштів;

🔹 не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки;

При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту.