На Снігурівщині почастішали пожежі у житловому секторі
З настанням осінньо-зимового періоду в Снігурівській громаді почастішали пожежі у житловому секторі, наслідками яких є загибель та травмування людей.
Занепокоєння викликають пожежі саме у житловому секторі. Переважна більшість загиблих втратили життя у власному помешканні. Так, за 2023 рік сталося 102 пожежі, під час яких загинуло 3 людини. А за перші три тижні 2024 року відбулося 5 пожеж, хоча за аналогічний період минулого року був лише 1 такий випадок.
Основні причини від яких виникають пожежі - перевантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Також сюди можна віднести і необережне поводження з вогнем осіб у нетверезому стані. Щоб такого не трапилося, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів.
Що робити:
- слід вчасно проводити ревізію електропроводки, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади;
- йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування.
Триває опалювальний сезон. Пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де в кожному будинку є піч - об'єкт підвищеної пожежної небезпеки. Тому варто ще раз нагадати правила пожежної безпеки при експлуатації печей. Найбільше схильні до ризиків загорянь приватні будинки, де експлуатуються печі та каміни для обігріву житла. Застосування легкозаймистих рідин для розпалювання печей та камінів суттєво збільшує ймовірність пожеж.
Під час експлуатації пічного опалення забороняється:
- залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.
Саморобні обігрівачі часто стають причиною пожеж. Також спалах трапляється через старіння ізоляції або перевантаження електропроводки через включення одночасно декількох приладів. Також при поганому опаленні багато користувачів вмикають на кухонній плиті газові конфорки і часто залишають їх без нагляду.
Під час експлуатації електроприладів для обігріву:
- перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
- не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
- не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;
- не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;
- не обігрівати житло саморобними та несправними електрообігрівачами;
- не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.
Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”.