Зареєстровано випадок пташиного грипу у Софіївській громаді

Дата: 01.02.2024 09:03

Фото без опису▪️Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу ВЛ Миколаївської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби від 30 січня 2024 р. № 000148 п.м./24, який був відібрано від 3 трупів лебедів (Регіональний ландшафтний парк «Приінгульський» на узбережжі річки Інгул біля с. Софіївка Баштанського району) виявлено РНК вірус грипу птиці типу А субтипу Н5.

🔹️Нагадуємо, що 25 січня 2024 року на території Баштанського району був зареєстрований перший випадок високопатогенного грипу птиці типу А субтипу Н5 в приватному домогосподарстві мешканки м. Новий Буг.

✅️31 січня на позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичній комісії при Баштанській районній військовій адміністрації територію регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» оголошено неблагополучною (інфікованою зоною) по високопатогенному грипу птиці і встановлено карантин з 31.01.2024 р.‼️ ✔️Встановлено буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від інфікованої зони, до якої ввійшли населенні пункти: с. Софіївка та с. Щасливе Софіївської ТГ Баштанського району. Встановлено зону нагляду (спостереження) території радіусом 10 км від інфікованої зони, в яку ввійшли населені пункти: с. Ульянівка, с. Березнегуватське, с. Вівсянівка, с. Володимиро-Павлівка, с. Веселий Поділ, с. Павлівка, с. Новорозанівка, с. Кам’яне, с. Пелагіївка, с. Володимирівка, с. Баратівка Софіївської ТГ, с. Новоантонівка та м. Новий Буг. Проводяться всі заходи щодо ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання грипу птиці відповідно до Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 547 від 17.10.2011 року.

🔴Баштанська районна військова адміністрація наголошує, що пташиний грип - масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині. У зв’язку з цим та з метою недопущення занесення збудника хвороби на територію всього Баштанського району власникам, які займаються утриманням птиці, рекомендуємо перевести роботу своїх господарств в «закритий режим» утримання та посилити ветеринарно-санітарні заходи.

☑️Для профілактики інфекційних захворювань птиці необхідно: з метою проведення необхідних профілактичних заходів, інформувати державну ветеринарну службу про наявність птиці; дотримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу домашньої птиці поза межами дворової території); виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, особливо водоплавною, і синантропними (перелітними) птахами; проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території утримання птиці та ін.

‼️При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби, контактні номери телефонів☎️: Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (096 907 2707, 098 816 3388, (05158) 2-84-34); Баштанська районна лікарня ветеринарної медицини МОДЛВМ (05158) 2-84-35, 067 103 7526 – Баштанський відділ; 068 066 4720 – Новобузький відділ; 096 892 4822 – Казанківський відділ; 097 332 4590 – Березнегуватський відділ; 068 820 9779 – Снігурівський відділ.

▪️Будьте відповідальними та обережними! Не допустимо розповсюдження хвороби разом!