СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Пташиний грип - це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А.

Дата: 15.02.2024 14:25
Кількість переглядів: 80

 

Пташиний грип спричиняє ціла низка різновидів (штамів) вірусів. Лише незначна частина їх здатна вразити й людину. Саме до таких належить і вірус штаму, що позначається як H5N1, що набув поширення останніми роками. Відомо, що дикі мігруючі птахи є природним резервуаром для високопатогенних вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт.

Фото без опису

Пташиний грип належить до великої групи різноманітних вірусів грипу, які спочатку вражають птахів. Іноді ці віруси грипу можуть заразити інші біологічні види, зокрема, свиней і людей.

Основним фактором поширення грипу птиці в світі є інфіковані збудником дикі птахи. Аналіз шляхів міграції диких перелітних птахів вказує, що Україна розташована на перехресті кількох міграційних шляхів перелітних птахів, тому ризик занесення збуднику грипу птиці з дикими перелітними птахами з території неблагополучних країн, територій, зон існує постійно. Під час весняної, осінньої міграції та в роки аномально теплих зим цей ризик істотно підвищується. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованими птахами, контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки) або з матеріалами (вода або корм), що були заражені вірусом. Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства власники птиці повинні забезпечувати виконання ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах.

Протягом січня-лютого місяців 2024 року встановлено три випадки грипу птиці на території Баштанського району: два випадки у Новобузькій громаді (домашні кури та дика птиця) й один випадок у Березнегуватській громаді (свійські гуси). У зв’язку з цим, є нагальна необхідність у проведення профілактичних заходів щодо недопущення грипу у Ваші підсобні господарства.

Рекомендації щодо профілактики грипу птиці в приватних господарствах:

 • Бажано організувати безвигульне утримання птиці.
 • Утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею.
 • Завезення нової птиці необхідно здійснювати тільки з благополучних щодо пташиного грипу областей і районів.
 • Забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці, з цією метою слід регулярно проводити чистку приміщень, де утримується птиця, з подальшою їх дезінфекцією.
 • Завозити інкубаційні яйця, добовий/ремонтний молодняк тільки з територій та господарств, благополучних щодо грипу та інших інфекційних захворювань.
 • Проводити інкубацію завезених яєць в окремому інкубаторії, в умовах надійної ізоляції від інкубаційних яєць, одержаних у цьому господарстві.
 • Не допускати змішування в інкубаційних та вивідних інкубаторах яєць, доставлених з різних господарств.
 • Проводити дезінфекцію інкубаційних яєць перед закладкою в інкубатор.
 • Вирощувати ремонтний молодняк ізольовано від дорослої птиці.
 • Догляд за птицею слід здійснювати тільки в спеціально відведених для цієї мети одязі та взутті, які необхідно регулярно прати і чистити.
 • Використовувати лише якісні та безпечні корми для птахів та зберігати їх виключно в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів тощо).
 • При забої та обробці птиці слід якомога менше забруднювати навколишнє середовище кров’ю, пір’ям та іншими продуктами забою.
 • На вимогу представників ветеринарної служби надавати домашню птицю для огляду і вакцинації.
 • Про всі випадки захворювання і падежу домашньої птиці, а також при виявленні місць масової загибелі дикої птиці на полях, в лісах та інших місцях необхідно негайно повідомляти ветеринарну службу та адміністрацію населеного пункту.
 • Дотримуватися правил особистої безпеки та гігієни.

 

Алгоритм дій власників птиці при виявлені ознак захворювання: при ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби у вашому районі або лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує ваш населений пункт.

Контакти при будь-якій підозрі:

Баштанське управління головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області: вул. Соборна, 69, м. Баштанка, Миколаївська обл., 56101,тел.: (05158) 2-84-35.

Баштанська районна лікарня ветеринарної медицини МОДЛВМ:

Снігурівський відділ – 068 820 9779;

Баштанський відділ 067 103 7526;

Березнегуватський відділ – 097 332 4590;

Казанківський відділ – 096 892 4822;

Новобузький відділ 068 066 4720

 

Памятайте: швидке поширення грипу на певній території може призвести до значних економічних збитків внаслідок зниження продуктивності та загибелі птиці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано