Міжнародна гуманітарна організація CARE попереджає про шахрайство щодо надання фінансової допомоги
У світлі зростаючої кількості схем шахрайства, пов'язаних з отриманням багатоцільової фінансової допомоги, міжнародна гуманітарна організація CARE звертається до українців із закликом бути особливо обережними при наданні своїх персональних даних.
Впродовж останніх тижнів CARE отримали інформацію від багатьох людей про небезпечну тенденцію розсилки недостовірних повідомлень та пропозицій щодо миттєвої виплати грошової допомоги від імені організації CARE через електронну пошту, месенджери, вайбер та телеграм-спільноти і приватні повідомлення. Зазвичай такі повідомлення містять фішингові посилання та обіцяють отримувачам миттєву виплату коштів. CARE підкреслює, що такі повідомлення є шахрайськими та не мають нічого спільного з діяльністю їхньої організації.
CARE розуміє серйозність цієї ситуації і вже подала заяву у поліцію щодо цих шахрайських дій. Проте, з огляду на те, що повідомлення поширюються зі швидкістю вірусу, виявлення та припинення дій зловмисників може бути складним завданням. Тому CARE закликає усіх українців берегти свою особисту інформацію та бути обережними.
«Ми закликаємо людей проявляти обачність. Гуманітарні організації і зокрема CARE не вимагають від отримувачів допомоги конфіденційної банківської інформації і тим паче будь-яких передоплат. Також необхідно уважно перевіряти веб-ресурс, на якому ви проходите реєстрацію - чи дійсно він належить організації, від імені якої запропонована допомога», - наголосила заступниця директора CARE Ukraine Францизка Йорнс.
У межах своїх програм CARE Ukraine регулярно здійснює виплату грошової допомоги населенню. Її отримують вимушені переселенці, багатодітні родини, люди похилого віку, а також сім'ї, в яких є люди з інвалідністю. Проте реєстрація учасників гуманітарних проєктів відбувається за суворо регламентованою процедурою.
Так, CARE не проводить онлайн-реєстрації на виплату фінансової допомоги і не просить надати доступ до конфіденційних особистих даних чи інтернет-банкінгу. Виплата допомоги здійснюється тільки після офлайн реєстрації та ретельної перевірки необхідних документів.
Інформацію про програми СARE Ukraine повідомляє на офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/CARE.UA або через органи влади і партнерські громадські організації, які працюють на місцях.