🇪🇺Рада ЄС схвалила передання прибутків від заморожених російських активів Україні

Дата: 23.05.2024 16:56

Фото без опису☝️Передбачається, що центральні депозитарії в ЄС, які володіють російськими суверенними активами та резервами на суму понад 1 млн євро, зроблять фінансовий внесок зі свого відповідного чистого прибутку, що накопичується з 15 лютого 2024 року.

Ці суми будуть сплачуватися на дворічній основі. Їх використають для військової підтримки України через Європейський фонд миру, а також для підтримки оборонно-промислового потенціалу України та відновлення за допомогою програм ЄС, відповідно:

🔸Європейський фонд миру - 90%.

🔸Програми ЄС, що фінансуються з бюджету ЄС 10%.

Розподіл буде переглядатися щороку, і вперше – до 1 січня 2025 року.

👉Як повідомляє Постійне представництво Чехії у ЄС, очікується, що щорічний дохід від відповідних знерухомлених активів становитиме приблизно 2,5-3 мільярди євро.

🔗Детальніше за посиланням https://cutt.ly/0etk7LGD

European Union in Ukraine