СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Кластер 3D: Крок до інноваційного розвитку громад в Україні

Дата: 28.06.2024 14:59
Кількість переглядів: 61

Фото без опису25 червня 2024 року в рамках проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ», що є частиною програми «Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування» (SDLG), яка реалізовується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів VNG International у партнерстві з Асоціацією міст України, за сприяння загальноєвропейської коаліції міст і регіонів PLATFORMA, та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів і Європейського Союзу, пройшло установче засідання Навчально-інноваційного кластеру 3D "Діалог.Довіра.Добробут». В даний Кластер увійшло представництво 12 територіальних громад - партнерок проєкту із 6 областей України Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська.

Три громади приймали участь у першій фазі проєкту а саме: Очаківська, Бериславська, Високопільска.

Решта громад приєдналися до проєкту вже у другій фазі, а саме: Баштанська, Першотравенська, Первомайська, Підгородненська, Перещепинська, Снігурівська, Талалаївська, Наталинська, Недригайлівська.

В установчому засіданні прийняли участь посадові особи ОМС/ВА - відповідальні за роботу з проєктом по третьому напрямку "Децентралізація та демократизація", а саме спеціалісти відділів по роботі із громадськістю, ЗМІ,  загальних відділів та відділів з цифровізації тощо.

На засіданні було прийнято рішення про створення об'єднання по формату Навчально-інноваційного кластеру із назвою 3D "Діалог.Довіра.Добробут".       

Кластер 3D– це  територіальне об'єднання 12 ОМС/ВА в рамках проєкту, які тісно співпрацюють між собою і з іншими суб'єктами (інститутами громадянського суспільства, їх асоціаціями, науковими та освітніми закладами та іншими) в ланцюжку створення інтелектуальних продуктів з метою підвищення  відкритості, прозорості та підзвітності діяльності ОМС/ВА, залучення громадян до прийняття управлінських рішень, орієнтування на потреби інклюзивних груп та забезпечення їх прав та свобод в частині гендерної рівності, рівного доступу до отримання якісних послуг та прав людини. задля добробуту та якості життя людини у період воєнного та поствоєнного відновлювального періоду життя України.       

Це перше в Україні об'єднання, метою якого є створення, нарощування та поширення інтелектуальних продуктів, а саме розпорядчих документів щодо створення Громадських рад, статутів, програмних документів, програм навчальних тренінгів, у тому числі із залученням нідерландських муніципалітетів, ІТ-програм та засобів, обмінних платформ, партнерських проєктів тощо.

Для роботи Кластеру було створено спільний ГУГЛ-документ, який має на меті відображення напрацьованих інтелектуальних продуктів, планів їх створення та результатів їх впровадження у вигляді досягнутих показників (індикаторів). Платформа відкрита для всіх громад, що дозволяє швидко обмінюватися результатами роботи.

На установчому засіданні представники громад отримали відповідний інструктаж роботи із ГУГЛ-документом та перше домашнє завдання, а саме створити свої сторінки та наповнити їх планами роботи на 2024 рік. 

Перший спільний етап роботи громад буде стосуватися створення мережі Громадських рад 3D Кластеру з метою побудови партисипативної системи управління в пілотних громадах проєкту.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано