СНІГУРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Впровадження публічних консультацій у громадах: досвід Кластеру 3D "Діалог. Довіра. Добробут"

Дата: 22.08.2024 17:32
Кількість переглядів: 92

Фото без описуНавчально-інноваційний кластер 3D "Діалог. Довіра. Добробут" набуває нових знань щодо апробації нового порядку проведення публічних консультацій у відповідності до нового Закону України "Про публічні консультації".

Дана робота проводиться в рамках проєкту "Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ", що є частиною програми "Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування" (SDLG) і реалізується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Нідерландів (VNG International) у партнерстві з Асоціація міст України та фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів.

20 червня 2024 року було підтримано Урядовий законопроєкт №4253 «Про публічні консультації», який передбачає проведення публічних консультацій всіма органами виконавчої влади, зокрема органами місцевого самоврядування при запровадженні будь-яких управлінських рішень.

06.08.2024 року відповідальні за взаємодію із громадськістю особи тих громад, які увійшли до складу Кластеру 3 D, прийняли участь у навчальному заході за вищезазначеною тематикою.

Новий Закон України кардинально змінює підходи до прийняття управлінських рішень.

Публічні консультації повинні проводитися щодо управлінських рішень, які стосуються формування та реалізації державної і регіональної політики, вирішення питань місцевого значення, підготовки проєктів стратегічних і програмних документів (концепцій, стратегій, програм, планів заходів тощо), а також нормативно-правових актів, для узгодження публічних та приватних інтересів.

Визначено зацікавлені сторони, до яких відносяться:

- громадяни України,

- іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України,

- громадські об’єднання, професійні спілки та їх об’єднання,

- творчі спілки та їх об’єднання,

- благодійні і релігійні організації,

- асоціації органів місцевого самоврядування,

- органи самоорганізації населення,

- непідприємницькі товариства,

- суб’єкти господарювання та їх об’єднання,

- організації роботодавців та їх об’єднання,

- саморегулівні організації, на яких вплине прийняття рішення,

- особи, прав, свобод, інтересів чи обов’язків яких стосується рішення, а також інші особи, які виявили бажання брати участь у публічних консультаціях.

Визначені суб'єкти владних повноважень:

1) Президент України;

2) Верховна Рада України;

3) Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади; Секретаріат Кабінету Міністрів України;

4) Місцеві органи виконавчої влади;

5) Органи влади Автономної Республіки Крим;

6) Органи місцевого самоврядування;

7) Державні колегіальні органи;

Національний банк України;

9) Інші державні органи.

Суб’єкт владних повноважень проводить публічні консультації у такому порядку:

1) складає план проведення публічних консультацій;

2) складає консультаційний документ відповідно до вимог ЗУ;

3) оприлюднює консультаційний документ на онлайн-платформі для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства та на власному офіційному веб-сайті;

4) забезпечує інформування зацікавлених сторін про проведення публічних консультацій;

5) проводить заходи в рамках публічних консультацій;

6) оприлюднює пропозиції, отримані під час публічних консультацій, на онлайн-платформі для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства та на власному офіційному веб-сайті;

7) вивчає та аналізує пропозиції;

оприлюднює звіт про результати проведення публічних консультацій, доопрацьований проєкт акта на онлайн-платформі для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства та на власному офіційному веб-сайті.

Підсумки міні-семінару:

Електронні консультації є обов’язковою формою проведення публічних консультацій щодо прийняття управлінського рішення;

Проведення електронних консультацій суб’єктами владних повноважень забезпечується через онлайн-платформу для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства (наприклад, E-DEM);

Електронні консультації проводяться шляхом оприлюднення консультаційного документа на онлайн-платформі для взаємодії з громадянами та інститутами громадянського суспільства та на офіційному веб-сайті суб’єкта владних повноважень для отримання пропозицій та/або відповідей на запитання;

Електронні консультації мають завершитися Звітом за результатами проведення публічних консультацій та врахуванням громадських зауважень та пропозицій, який оприлюднюється;

У відповідності до Постанови КМУ № 996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" місцеві органи влади спільно із Громадськими радами складають План проведення публічних консультацій.

Саме Громадські ради стають основними драйверами проведення публічних консультацій у громаді та здійснюють моніторинг забезпечення місцевою владою інформування зацікавлених сторін про проведення публічних консультацій, дотримання вимог щодо проведення публічних консультацій, визначених законодавством, та складання звітів про результати проведення публічних консультацій.

Довідково: ініціативу створення мережі громадських рад цільових громад було започатковано в рамках Кластеру 3 D.

#ВідновленняГромад #Кластер3D #ДіалогДовіраДобробут #АсоціаціяМістУкраїни #VNGInternational #SDLG #VNGInternational_Ukraine #Claster3D



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано