Сьогодні, 11 грудня 2024 року, у Брюсселі, Бельгія, підписано Угоду між Україною та Європейським Союзом про повноправну участь нашої країни у програмі ЄС «Креативна Європа» до 2027 року.
Триває активна робота у межах процесу підготовки до фактичних перемовин про членство в ЄС. На цьому та минулому тижні у European HUB та онлайн відбувся ряд установчих зустрічей робочих переговорних груп щодо підготовки переговорних позицій України за такими розділами та сферами:
У четвер, 21 листопада, у місті Брюссель, Бельгія, розпочалась двостороння зустріч України та Європейської Комісії в межах скринінгу законодавства за переговорним Розділом 3 «Свобода підприємництва і надання послуг», що відноситься до Кластеру 2 «Внутрішній ринок».
12 листопада в Люксембурзі завершилася двостороння зустріч між Україною та Європейською Комісією щодо 18 розділу, присвяченого питанням статистики. Зустріч відбулася в межах офіційного скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС. Це був завершальний розділ у блоці питань, що входять до Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals), який є ключовим для всього переговорного процесу.
Сьогодні, 30 жовтня, Європейська Комісія презентувала Звіт в межах Пакету розширення Європейського Союзу 2024 року, який містить оцінки щодо прогресу, досягнутого всіма країнами-кандидатами та потенційними кандидатами на вступ до ЄС, зокрема оцінку щодо річного прогресу України у реформах та трансформаціях на шляху до членства в ЄС по всіх переговорних розділах.
У середу, 16 жовтня відбулась нарада з членами української делегації напередодні чергового раунду двосторонніх зустрічей Україна-ЄС в межах офіційного скринінгу, присвяченому Розділу 24 «Юстиція, свобода та безпека», що належить до кластера 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals).
В Ужгороді розпочався пʼятиденний тренінг для українських державних службовців обласних державних адміністрацій щодо європейських механізмів фінансування, а також поглиблення транскордонного співробітництва з країнами ЄС.
Передбачається, що центральні депозитарії в ЄС, які володіють російськими суверенними активами та резервами на суму понад 1 млн євро, зроблять фінансовий внесок зі свого відповідного чистого прибутку, що накопичується з 15 лютого 2024 року.
Так, 14 травня Рада ЄС схвалила План для Ukraine Facility. Як йдеться у повідомленні Ради, це означає, що Україна виконала передумову для отримання підтримки в межах Ukraine Facility.
Попереду у нас ще багато роботи, щоб інтегрувати в українське законодавство величезний обсяг правил і норм ЄС. Україна спроможна виконати всі ці завдання.
10:23 11.05.2024
Код для вставки на сайт
Вхід для адміністратора
Онлайн-опитування: Чи підтримуєте Ви вступ України до ЄС?