Снігурівське бюро безоплатної правової допомоги

єВідновлення: ухвалено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла

Він передбачає надання громадянам, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії рф, державної допомоги на поточний ремонт житла. Зробити це можна буде з допомогою електронної послуги єВідновлення.

11:06 24.05.2023

Які соціальні виплати у 2023 році продовжені автоматично

Продовження дії соціальних виплат, термін яких сплив вже після 24 лютого 2022 року, є актуальною темою у суспільстві. Мінсоцполітики повідомляє, що з 01 січня 2023 року соціальні виплати автоматично продовжено на весь період дії воєнного стану  плюс один місяць після його завершення.

10:42 24.04.2023

Роз'яснення щодо службових відряджень працівників

З квітня набуває чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» (далі — Закон № 2888-IX).

19:02 21.03.2023

Відпустка мобілізованим працівникам під час воєнного стану

Законом України від 1.12.2022 № 2822-IX внесено зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» , які передбачають додаткові гарантії щодо надання відпусток для військовослужбовців, у тому числі для мобілізованих працівників (закон набрав чинності 23 грудня 2022 року).

08:36 10.02.2023

Снігурівське БПД інформує: "Нещодавно законодавством врегульовано деякі нестандартні форми зайнятості"

У сучасному світі все більш поширеними стають невідомі раніше форми зайнятості. Наразі не обов’язково навіть виходити з дому для того, щоб працювати та отримувати за це заробітну плату. Така нестандартна форма роботи має назву «фріланс». В умовах воєнного стану вона набула особливої актуальності.

16:01 16.01.2023

Снігурівське бюро БПД інформує

Одним із дієвих способів отримання необхідних відомостей від органів державної влади та місцевого самоврядування, державних установ та організацій є звернення до них із запитами на публічну інформацію. Таку можливість передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року № 2939-VI.

16:56 21.12.2022

Снігурівське БПД інформує

Обмеження прав людини під час війни є нормою. На період дії воєнного стану в країні можуть обмежуватися конституційні права та свободи громадян. Але якісаме права у нас можуть “забрати”, а які є невідчужуваними у будь-якому разі?

19:47 12.12.2022

Снігурівське БПД інформує

Через війну багато українців були вимушені залишити своє постійне місце проживання. І не завжди у людей був час, щоб вирішити питання щодо звільнення з роботи. Тому їх хвилює чи можна розірвати трудовий договір без участі роботодавця. Які підстави для звільнення передбачені у такому випадку законодавством та як це зробити - дивіться в інфографіці, яку підготовлено у співпраці з РеІнформ та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України #БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

19:57 20.10.2022

Снігурівське бюро безоплатної правової допомоги інформує!

Сучасне українське кримінальне законодавство добре адаптоване до боротьби зі злочинами, що кояться у війні. З моменту російського військового вторгнення на територію України почали активно обговорюватися випадки застосування тортур як інструменту для впливу на волю людини.

19:55 17.10.2022