Як запобігти захворюванню на холеру
Наступили спекотні дні, люди, особливо діти, багато часу проводять відпочиваючи на морях, річках та водоймищах. Але приємні хвилини відпочинку можуть зіпсувати захворювання на кишкові інфекції, традиційний підйом яких спостерігається якраз в цей період року. І найстрашніша з цих інфекцій – холера.
З метою попередження захворювання на холеру проводяться регулярні спостереження за довкіллям з застосуванням лабораторних методів досліджень. В теплий період року проводяться дослідження води з місць масового відпочинку людей, зокрема з пляжів.
Холерою хворіють тільки люди, отже і занесення збудника можливе тільки від хворого або, так званого, вібріоносія. Вібріоносійство – це коли людина не хворіє, але виділяє збудник хвороби в навколишнє середовище. Такі випадки можливі, коли вібріоносій до зараження відвідував країни, де реєструється холера.
Захворювання починається як звичайний розлад шлунку (гастроентероколіти). Але холера відрізняється від звичайного гастроентероколіта важким перебігом, швидким розвитком захворювання. Без лікування захворювання може привести до смерті хворого. Навіть при призначенні лікування, але в пізні, «запущені», терміни, смертність може досягати до 7-10% від захворілих.
Як же запобігти захворюванню на холеру:
обов’язково перед вживанням їжі мити руки з милом;
не заковтувати воду при купанні в будь-яких водоймах;
ретельно мити під проточною водою овочі та фрукти;
в епідсезон вживати для пиття тільки кип’ячену або мінеральну воду;
при відпочинку на березі водоймища вживати їжу підкислену лимонним соком, оцтом, лимонною кислотою або сухим вином;
не використовувати в їжу слабосолену рибу;
у випадку розладу шлунку не займатись самолікуванням, а звертатись до лікаря;
в разі наміру їхати за кордон цікавитись ситуацією з захворюваності холерою в країни, куди є намір поїхати.
08:19 10.06.2024